„Bądź sternikiem swojego życia, a nie pasażerem!”

 W jaki sposób sprawić, by przy użyciu jedynie trzech kroków zacząć efektywnie zarządzać swoim życiem? Jak zachować równowagę pomiędzy jego różnymi dziedzinami?

Właśnie nad tymi pytaniami zastanawiali się tym razem uczestnicy Olsztyńskiego Forum Kobiet. Tak – „zastanawiali” i tak – „uczestnicy”; na spotkaniu pojawił się bowiem również jeden mężczyzna. Jako rodzynek spisał się wyśmienicie – nie dość, że pilnie słuchał, notował i wykonywał polecenia, to jeszcze chętnie podzielił się swoimi przemyśleniami z całą grupą.

A nie było to posunięciem łatwym! Wszyscy mogliśmy przekonać się, że trzy kroki do efektywnego zarządzania i równowagi to nie prosta, zupełnie nieskomplikowana recepta na sukces, lecz żmudna, wymagająca wytrwałości praca. Prowadząca wykłady – Ewa Baryła – zmusiła nas do myślenia i zastanowienia się nad wieloma rzeczami; starała się pokazać,
w jaki sposób rozróżnić sprawy ważne od tych mniej znaczących oraz zupełnie nieistotnych. Na tapecie znalazły się role i funkcje, które pełnimy, związane z nimi obowiązki i wartości, które chcielibyśmy pielęgnować. Zmuszające do głębszej refleksji było też z pewnością pytanie: „Co chciałabyś/chciałbyś, aby ludzie powiedzieli na twoim pogrzebie/napisali na twoim nagrobku?”. Październikowe Forum Kobiet dało więc uczestnikom naprawdę sporo do myślenia, ułatwiło organizację czasu, może zapoczątkowało jakieś zmiany, a może coś przewartościowało.

Dobrze jednak, że ten dość ciężki temat zakończył się luźniejszym czasem rozmów
i wymieniania wrażeń przy kawie, herbacie, cieście i przepysznych sałatkach J

 

Gosia Zegler

http://www.olsztynskie-fk.pl/wp-content/themes/selecta